Ďáblík bahenní (Calla palustris)

Ďáblík bahenní - Foto č. 2868


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Chráněné rostlinyJedovaté rostlinyBylinyBahenní rostlinyLesní rostliny


čeleď: Árónovité

Česká republika


Ďáblík bahenní:

Vytrvalá, 15-30 cm vysoká bylina z čeledi árónovitých (Araceae). Kvete od května do července; drobné zelené květy vyrůstají v palici ze tří stran obalené asi 6-7 cm dlouhým, vně nazelenalým, uvnitř bílým toulcem. Plody jsou červené bobule palčivé chuti. Roste v bahně pokrytém několika cm vody na okrajích rybníků a mrtvých říčních ramen nebo na lesních mokřadech, zejména olšinách. Je jedovatý, v lidovém léčitelství se používal proti hadímu uštknutí, na což odkazují některé názvy v národních jazycích (např. něm. Schlangenwurz). Občas se pěstuje jako okrasná rostlina a zplaňuje. Zvláště chráněný druh - ohrožený.


Ďáblík bahenní - Fotografie (3):
(Calla palustris)
Foto č. 24999
(Calla palustris)
Foto č. 10355
(Calla palustris)
Foto č. 10354

Ďáblík bahenní - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.