Břečťan popínavý (Hedera helix)

Břečťan popínavý - Foto č. 25793


PublikaceFotografie není online – Objednat e-mailem
Léčivé rostlinyJedovaté rostlinyKeřeLesní rostlinyPěstované rostliny


čeleď: Aralkovité

Praha, Česká republika
Září 2017


Břečťan popínavý:

Popínavý nebo plazivý keř z čeledi aralkovitých (Araliaceae) s větvemi až 20 m dlouhými, které se přichycují k podkladu četnými příčepivými kořeny vyrůstajícími po celé jejich délce na zastíněné straně. Listy jsou vždyzelené, dvojího typu (heterofylní) - na nekvetoucích větvích dlanitě 3-5laločné, na kvetoucích tvaru přibližně kosočtverce. Kvést začíná až ve věku několika desítek let; žlutozelené květy v okoličnatých květenstvích lze vidět v září a říjnu. Roste ve stinných lesích, na zastíněných sutích a skálách, pěstuje se v řadě kultivarů jak venkovních tak pokojových a často zplaňuje. Celá rostlina je prudce jedovatá, v lidovém léčitelství se používala proti parazitickým červům.


Břečťan popínavý - Fotografie (4):
(Hedera helix)
Foto č. 1581
(Hedera helix)
Foto č. 1580
(Hedera helix)
Foto č. 1579
(Hedera helix)
Foto č. 25792

Břečťan popínavý - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednat e-mailem
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.