« předchozí | další »

žaludice tuhá (Disciseda bovista)

žaludice tuhá - Foto č. 11278


PublikaceObjednat
Nejedlé houby


Praha 5, CZ
15.Březen 2009


žaludice tuhá:

Tento zajímavý druh můžeme objevit na skalnatých a prosluněných stráních brzy na jaře. Daří se mu především na písčitých a vápencových lokalitách v oblasti teplomilné květeny a přestože se uvádí jako dosti hojný druh jeho nálezy jsou ojedinělým jevem a hojněji se objevuje pouze místy.

Starší plodničky tak trochu připomínají prášivky, tedy zástupce rodu Bovista od nichž se žaludice liší tvarem, tužší okrovkou a především jakousi mističkou, která je v podstatě zbytkem odpadávající vnější okrovky. Vnitřní okrovka bývá okrově nebo šedohnědě zbarvená.

Možnost záměny: Za některé další druhy žaludic, především za žaludici lysou, jejíž plodnice dorůstají do 15-20 mm. Žaludice tuhá může měřit až 35 mm.

Nejedlá.

  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.