« předchozí | další »

žaludice tuhá (Disciseda bovista)

žaludice tuhá - Foto č. 11278


PublikaceObjednat
Nejedlé houby


Praha 5, CZ
15.Březen 2009


žaludice tuhá:

Tento zajímavý druh můžeme objevit na skalnatých a prosluněných stráních brzy na jaře. Daří se mu především na písčitých a vápencových lokalitách v oblasti teplomilné květeny a přestože se uvádí jako dosti hojný druh jeho nálezy jsou ojedinělým jevem a hojněji se objevuje pouze místy.

Starší plodničky tak trochu připomínají prášivky, tedy zástupce rodu Bovista od nichž se žaludice liší tvarem, tužší okrovkou a především jakousi mističkou, která je v podstatě zbytkem odpadávající vnější okrovky. Vnitřní okrovka bývá okrově nebo šedohnědě zbarvená.

Možnost záměny: Za některé další druhy žaludic, především za žaludici lysou, jejíž plodnice dorůstají do 15-20 mm. Žaludice tuhá může měřit až 35 mm.

Nejedlá.

  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.