Vstavač mužský (Orchis mascula)

Vstavač mužský - Foto č. 3782


PublikaceObjednat
Chráněné rostlinyBylinyLesní rostlinyLuční rostliny


čeleď: Vstavačovité

Kadaň, vrch Úhošť
1.Květen 2007


Vstavač mužský:

Vytrvalá bylina z čeledi vstavačovitých (Orchidaceae), vysoká 25-50 cm. Báze lodyhy i přízemních listů je tmavě hnědočerveně tečkovaná. Květy jsou světle nachové, vzácně růžové nebo i bílé, pysk je na bázi nabělalý až bílozelený, s tmavě nachovými tečkami. Kvete v květnu a červnu. Roste na svěžích nehnojených loukách, křovinatých stráních a světlých lesích na bazickém i kyselém podkladu zejména v podhorském a horském stupni; v Čechách vzácně, především v hraničních horách a jejich podhůří. na Moravě poněkud častěji, zvláště v karpatské oblasti. V lidovém léčitelství je – zcela neoprávněně, pouze na základě tvaru hlíz – považován za afrodiziakum (odtud jméno). Zvláště chráněný druh – silně ohrožený.


Vstavač mužský - Fotografie (5):
(Orchis mascula)
Foto č. 3785
(Orchis mascula)
Foto č. 3784
(Orchis mascula)
Foto č. 3783
(Orchis mascula)
Foto č. 3781
(Orchis mascula)
Foto č. 3780

Vstavač mužský - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.