voskovka žlutobílá (Hygrocybe euroflavescens)

voskovka žlutobílá - Foto č. 15868


PublikaceObjednat
Nejedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Santa Marria de Trassierra, ES
4.Prosinec 2010


voskovka žlutobílá:

Voskovka žlutobílá patří k nádherným a nepřehlédnutelným houbám. Přestože se řadí k nejedlým druhům, její nález musí potěšit snad každého houbaře.
Většina odborníků tuto voskovku slučuje s voskovkou citrónovou, která se však liší celistvě žlutými a menšími plodnicemi. Voskovka žlutobílá působí robustnějším dojmem, vyznačuje se pevnějšími plodnicemi, klobouky s typicky zvlněným okrajem a především žlutobílými třeni. Vrchní část třeně je zbarvená žlutě, zatímco směrem k bázi je třeň bělavý.
Vyfotografováno na jihu Španělska pod dubem kermesovým (Quercus coccifera) a planikou velkoplodou (Arbutus unedo). Určil španělský mykolog Tomas Illescas.


voskovka žlutobílá - Fotografie (1):
(Hygrocybe euroflavescens)
Foto č. 15869  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.