« předchozí | další »

voskovka stálá (Hygrocybe acutoconica)

voskovka stálá - Foto č. 16437


PublikaceObjednat
Nejedlé houby


Sychrov, CZ
14.Srpen 2011


voskovka stálá:

Voskovky patří všeobecně mezi zajímavé a nádherné houby, které se vyznačují slizkými plodnicemi a tlustými voskovitými lupeny. Vyrůstají nejčastěji v trávě, většinou na nehnojených místech, na loukách a pastvinách. Většina druhů se objevuje pozdě na podzim, některé se však mohou objevovat ve dvou vlnách a objevují se také na konci jara nebo počátkem léta. K takovým druhům patří i voskovka stálá, kterou charakterizují citronově žluté až oranžově žluté plodnice s ostře kuželovitým kloboukem.
Podobných voskovek u nás vyrůstá vícero a jejich rozlišování je v některých případech poměrně obtížné.
K nejpodobnějším druhům této voskovky patří voskovka citronová (Hygrocybe chlorophana), která nemá zahrocený tvar klobouku a voskovka kuželovitá (Hygrocybe conica), která se pro změnu postupně černě zbarvuje.

Všechny tyto uvedené voskovky patří k nejedlým houbám a ozdobám naší přírody.  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.