vlčí mléko červené (Lycogala epidendrum)

vlčí mléko červené - Foto č. 7299


PublikaceObjednat
Nejedlé houby


Ráj, CHKO Kokořínsko, CZ
2.Říjen 2007


vlčí mléko červené:

Hlenky patří mezi velmi zajímavé a krásné organismy, které jsou na rozhraní mezi houbami a prvoky. Je o nich známo, že se dokáží pohybovat a že se také vykazují jistou inteligencí.

Vlčí mléko patří k běžnějším hlenkám, které se u násobjevují. Za určitých podmínek se s ním můžeme setkat během celého roku a sice na nejrůznějších rozetlelých pařezech, ale i na větvích, v kůře atd.
Přestože roste na dřevě, dřevo nenarušuje a živí se výtrusy některých hub a různými mikroorganismy. Plodnice o velikosti maximálně 1,5 cm jsou zpočátku zpravidla červené nebo červenavě růžové, později se mění v olivově hnědou, šedou, či tmavě hnědou barvu. V mládí jsou vyplněny slizem, kterému se odborně říká plasmodium. Plodničky jsou kulovitého tvaru a bývají pokryté drobnými bradavkami.
vlčí mléko červené - Fotografie (4):
(Lycogala epidendrum)
Foto č. 19058
(Lycogala epidendrum)
Foto č. 19057
(Lycogala epidendrum)
Foto č. 8347
(Lycogala epidendrum)
Foto č. 8200

vlčí mléko červené - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.