vláknice jablečná (Inocybe fraudans)

vláknice jablečná - Foto č. 15776


PublikaceObjednat
Nejedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Santa Marria de Trassierra, ES
4.Prosinec 2010


vláknice jablečná:

Vláknic v našich lesích vyrůstá velké množství, ale protože mezi nimi neobjevíme jediný jedlý druh, tak je praktičtí houbaři většinou obchází. Vyznačují se obvykle drobnějšími nebo středně velkými plodnicemi s kuželovitými, radiálně vláknitými až šupinatými klobouky, vločkatým ostřím lupenů, válcovitými, často ojíněnými třeni, spermaticky zapáchající dužninou a hnědým výtrusným prachem.

Vláknice jablečná patří k vzácnějším druhům a setkat se s ní můžeme v listnatých či smíšených lesích na lokalitách se zásaditým podložím. Vyrůstá ráda na prosvětlených místech, obvykle ve skupinách a nalézt ji můžeme zhruba od července do počátku listopadu.
Od ostatních druhů vláknic ji odlišíme díky její výrazné ovocné vůni po jablkách a dužnině, která při poranění červená.vláknice jablečná - Fotografie (1):
(Inocybe fraudans)
Foto č. 15777  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.