tmavobělka bradavčitá (Melanoleuca verrucipes)

tmavobělka bradavčitá - Foto č. 14340


PublikaceObjednat
Jedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Mělnická Vrutice
4.Červen 2010


tmavobělka bradavčitá:

Tmavobělku bradavčitou poznáme podle bělavého zbarvení a především podle naprosto nezaměnitelného třeně, pokrytého hnědočernými šupinkami.Vyrůstá dosti vzácně, obvykle v trávě při okrajích lesů, nebo na místech kde se zpracovává dřevo a kde je větší množství štěpků. Objevuje se od června až do listopadu a i když je jako ostatní tmavobělky jedlá, měli bychom jí vzhledem k jejímu řídkému výskytu chránit.

Tmavobělky jinak tvoří velmi složitou skupinu hub a k jejich spolehlivému rozlišování potřebujeme dobré oko, zkušenosti a trpělivost. Patří mezi "jednoduché" houby u kterých neobjevíme žádný prstýnek, pochvu nebo hlízu, a vyznačují se suchými a lesklými, většinou šedohnědými či žlutohnědými klobouky s krátce sbíhavými, špinavě bělavými či béžovými lupeny.
tmavobělka bradavčitá - Fotografie (1):
(Melanoleuca verrucipes)
Foto č. 12885  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.