Fotografie zvířat a přírody Wildlife and Nature Photos Natur Tiere und Umwelt Fotos


Střemcha obecná (Prunus padus)

Střemcha obecná (Prunus padus)
Léčivé rostlinyJedovaté rostlinyStromyLesní rostliny


čeleď: Růžovité

východní Čechy
Duben 2009
Střemcha obecná - Foto č. 11387

PublikaceObjednat


Střemcha obecná:

Nižší strom z čeledi růžovitých (Rosaceae), rostoucí roztroušeně až hojně ve vlhčím prostředí - v lužních lesích, podle vodních toků a ve vlhčích lesních lemech; vonné květy podobné třešňovým jsou uspořádány v převislém hroznu, plody jsou černé peckovice. Celá rostlina s výjimkou dužiny plodů je jedovatá, obsahuje kyanovodík (poznáme ho podle zápachu po hořkých mandlích) - nejvíce je ho v semenech a kůře. Je to léčivka působící močo- a potopudně a antirevmaticky, vzhledem k jedovatosti je ji však nutno užívat velmi opatrně, těhotné ženy by ji neměly užívat vůbec.


Střemcha obecná - Další fotografie (8):

Střemcha obecná

Střemcha obecná
(Prunus padus)
Foto č. 13721

Střemcha obecná

Střemcha obecná
(Prunus padus)
Foto č. 13720

Střemcha obecná

Střemcha obecná
(Prunus padus)
Foto č. 13719

Střemcha obecná

Střemcha obecná
(Prunus padus)
Foto č. 13718

Fotografie č. 13717

Prunus padus
klikněte pro zvětšení
fotky

Fotografie č. 13716

Prunus padus
klikněte pro zvětšení
fotky

Fotografie č. 13715

Prunus padus
klikněte pro zvětšení
fotky

Fotografie č. 11388

Prunus padus
klikněte pro zvětšení
fotky • Jakékoliv veřejné použití fotografií z těchto stránek je podmíněno zaplacením licence. Výjimky jsou možné v rozsahu daném zákonem č.121/2000 Sb. (autorský zákon)

 • Fotografie k tisku

  K dispozici jsou fotografie pro časopisy, knihy, kalendáře, plakáty, letáky, informační tabule, reklamu, grafiku atd.

  Redakční použití - Uplatňujete-li pro odměňování autorů princip autorských honorářů zdaněných zvláštní sazbou 15%, na požádání Vám zašleme rodné číslo autora i další potřebné informace. Akceptujeme obvyklou výši Vámi vyplácených honorářů, nikoliv však bezplatné použití fotografií.

  Online fotografie - Fotografie, které jsou označené jako online, je možné stáhnout v plném rozlišení. Účelem je poskytnout zájemcům o publikování jejich snadnou dostupnost a možnost posouzení technických parametrů. Stažením fotografií se k ničemu nezavazujete. Licenci můžete zakoupit až tehdy, rozhodnete-li se použít vybrané fotografie pro publikování.

 • Použití fotografií na internetu


  Pro komerční stránky - Objednejte licenci RF-CW (300 Kč/1 foto). Současně s fakturou Vám zašleme objednanou fotografii ve vyšším rozlišení (pokud není online).

  Pro nekomerční stránky - Nemusíte nic objednávat. Vynásobte cenu 50 Kč počtem použitých fotografií a příslušnou částku poukažte na účet č.: 213637566 / 0600. Ve zprávě uveďte název stránek, na kterých jste fotografie použili.

 • Fotografie pro osobní potřebu

  Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Obchodní podmínky
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.