rosolozub huspenitý (Pseudohydnum gelatinosum)

rosolozub huspenitý - Foto č. 15012


PublikaceObjednat
Jedlé houbyLéčivé a zdravotně prospěšné houby


Pavlíčky - CHKO Kokořínsko, CZ
3.Říjen 2010


rosolozub huspenitý:

S touto houbou se můžeme setkat od července do listopadu, hojněji obvykle po vydatnějších deštích. Objevuje se v jehličnatých, především smrkových lesích, kde vyrůstá ze silně ztrouchnivělých pařezů. Poznáme ji podle jazykovitých, bočně přirostlých, bílých až šedobílých nebo hnědobílých plodnic, které zdobí na spodní straně husté měkké ostny. Vyskytuje se ve dvou barevných formách, přičemž běžnější jsou plodnice bělavé. Vzhledem k její rosolovité konzistenci a ostnům, je v podstatě nezaměnitelná. Patří k několika málo druhům, které se dají konzumovat i za syrova a uplatní se především v různých salátech.rosolozub huspenitý - Fotografie (3):
(Pseudohydnum gelatinosum)
Foto č. 21881
(Pseudohydnum gelatinosum)
Foto č. 6626
(Pseudohydnum gelatinosum)
Foto č. 6375  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.