« předchozí | další »

pařezník obecný (Panellus stipticus)

pařezník obecný - Foto č. 6854


PublikaceObjednat
Nejedlé houbyLéčivé a zdravotně prospěšné houby


Mělnická Vrutice, okr.Mělník, CZ
29.Říjen 2007

Možnost záměny za jinou houbu


pařezník obecný:

Pařezník obecný představuje drobnější houbičku vyrůstající pospolitě na mrtvém dřevě některých listnáčů, výjimečně i jehličnanů. Roste hojně, téměř po celý rok a patří k nejedlým houbám.
Poznáme jej podle jemně plstnatých, světle špinavě okrových kloboučků, dále podle kuželovitých, výstředných až postranních třeňů, nízkých a pružných lupenů a v neposlední řadě podle dužniny, která se vyznačuje pryskyřičně ovocným pachem, nahořklou až svíravou chutí a měkkou konzistencí.

pařezník obecný - Možnost záměny za jinou houbu:

Nejedlé houby

pařezník jemný (Panellus mitis):

Pařezník obecný vyrůstá na listnáčích, mívá okrově zbarvené, na povrchu jemně vrásčité kloboučky a obvykle výstředný třeň. Pařezník jemný bývá většinou celkově bílý, liší se gelatinózní vrstvou pod pokožkou klobouku, postranním třeněm a růstem na jehličnanech.

  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.