muchomůrka bezlupenná (Amanita torrendii)

muchomůrka bezlupenná - Foto č. 15694


PublikaceObjednat
Vzácné nebo chráněné houby


Córdoba - Assuan, ES
2.Prosinec 2010


muchomůrka bezlupenná:

Amanita torrendii tvoří přechod mezi lupenatými a břichatkovitými druhy a její plodnice připomínají plodnice muchomůrek, které ovšem nemají lupeny. Vyznačují se přítomností pochvy, prstýnek chybí. Torrendie tvořily ještě nedávno samostatný rod, byly však přeřazeny k muchomůrkám, tedy do rodu Amanita.

Vyrůstají na otevřených a prosluněných lokalitách v mechu pod borovicemi a v nízké trávě, často v blízkosti keřů rodu Cistus. Velikost kloboučků je zhruba 07-20 mm a třeň může být maximálně 30 mm dlouhý. Dužnina bílé barvy se nevyznačuje žádnou zvláštní vůní či chutí.

Celkově se jedná o velmi vzácný druh, který v mnoha evropských zemích vůbec neroste. Ze Španělska je známý z několika málo míst poblíž Madridu a také z Andalusie. Byl objeven také v severní Africe.muchomůrka bezlupenná - Fotografie (2):
(Amanita torrendii)
Foto č. 15695
(Amanita torrendii)
Foto č. 11531  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.