míhavka tenkovýtrusá (přisedlá) (Vibrissea leptospora)

míhavka tenkovýtrusá (přisedlá) - Foto č. 8335


PublikaceObjednat
Nejedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Za Bělidlem, Trutnov, CZ
16.Květen 2008


míhavka tenkovýtrusá (přisedlá):

Míhavka přisedlá patří mezi vzácné a velmi drobné houby, dosahující maximálně 5 mm v průměru. Vyrůstá na dřevě některých listnáčů, které je většinou ponořené ve vodě. Objevuje se především v čistých horských potůčcích a setkat se s ní můžeme zhruba od dubna do června. Plodničky bývají bělavě žlutavé až žluté, vyznačují se peckovitým nebo čočkovitým tvarem a jsou opatřeny kratičkou stopkou.

Možnost záměny a využití: Patří k nejedlým houbám a zaměnit bychom ji mohli za velmi podobnou míhavku odbarvenou (Vibrissea decolorans), jejíž plodnice jsou obvykle šedobělavé a liší se mikroskopicky.
míhavka tenkovýtrusá (přisedlá) - Fotografie (1):
(Vibrissea leptospora)
Foto č. 8336  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.