Fotografie zvířat a přírody Wildlife and Nature Photos Natur Tiere und Umwelt Fotos


kráterokrčka třešňová (Craterocolla cerasi)

kráterokrčka třešňová (Craterocolla cerasi)
Nejedlé houby


Okolí Rychnova u Jablonce nad Nisou, CZ
11.Březen 2012
kráterokrčka třešňová - č. 17367

PublikaceKoupit licenci


kráterokrčka třešňová:

Kráterokrčka třešňová představuje nejedlou houbu objevující se především v chladnější části roku. Měla by údajně vyrůstat od března do listopadu, její nálezy se však nejčastěji evidují v období od listopadu do března. Vyrůstá místy poměrně hojně a objevíme ji na živém i mrtvém dřevě třešní, vzácněji i na jiných listnáčích.
Patří k houbám, které vytváří dvě stádia, takzvané imperfektní (nepohlavní) a perfektní (pohlavní). Imperfektní plodnice, kterým také říkáme anamorfy, vyrůstají v menších skupinkách, bývají obvykle kulovité, ztuha rosolovité, růžově masové až načervenalé a z jejich spodní části se postupně vyvíjí teleomorfy (perfektní stádium). Ty jsou zpočátku kulovité, poté nepravidelně laločnaté, měkce rosolovité a později splývající až do několikacentimetrových shluků.kráterokrčka třešňová - Další fotografie (4):

kráterokrčka třešňová

kráterokrčka třešňová
(Craterocolla cerasi)
Foto č. 17370

kráterokrčka třešňová

kráterokrčka třešňová
(Craterocolla cerasi)
Foto č. 17369

Fotografie č. 17368

Craterocolla cerasi
klikněte pro zvětšení
fotky

Fotografie č. 17366

Craterocolla cerasi
klikněte pro zvětšení
fotky • Jakékoliv veřejné použití fotografií z těchto stránek je podmíněno zaplacením licence. Výjimky jsou možné v rozsahu daném zákonem č.121/2000 Sb. (autorský zákon)

 • Fotografie k tisku

  K dispozici jsou fotografie pro časopisy, knihy, kalendáře, plakáty, letáky, informační tabule, reklamu, grafiku atd.

  Redakční použití - Uplatňujete-li pro odměňování autorů princip autorských honorářů zdaněných zvláštní sazbou 15%, na požádání Vám zašleme rodné číslo autora i další potřebné informace. Akceptujeme obvyklou výši Vámi vyplácených honorářů, nikoliv však bezplatné použití fotografií.

  Online fotografie - Fotografie, které jsou označené jako online, je možné stáhnout v plném rozlišení. Účelem je poskytnout zájemcům o publikování jejich snadnou dostupnost a možnost posouzení technických parametrů. Stažením fotografií se k ničemu nezavazujete. Licenci můžete zakoupit až tehdy, rozhodnete-li se použít vybrané fotografie pro publikování.

 • Použití fotografií na internetu


  Pro komerční stránky - Objednejte licenci RF-CW (300 Kč/1 foto). Současně s fakturou Vám zašleme objednanou fotografii ve vyšším rozlišení (pokud není online).

  Pro nekomerční stránky - Nemusíte nic objednávat. Vynásobte cenu 50 Kč počtem použitých fotografií a příslušnou částku poukažte na účet č.: 213637566 / 0600. Ve zprávě uveďte název stránek, na kterých jste fotografie použili.

 • Fotografie pro osobní potřebu

  Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.