korálovec jedlový (Hericium flagellum)

korálovec jedlový - Foto č. 10081


PublikaceObjednat
Jedlé houbyVzácné nebo chráněné houby


Boubínský prales, CZ
10.Září 2008


korálovec jedlový:

Korálovec jedlový patří k nejkrásnějším houbám, které se u nás v lesích objevují. Vyrůstá ve vyšších polohách, především na starších padlých kmenech a pařezech jedlí, přičemž vzácněji se může objevit také na jiných jehličnanech a údajně dokonce i na listnáčích. Jedná se o jedlou, leč poměrně vzácnou houbu, takže ke konzumaci se příliš nedoporučuje. Někteří odborníci jej slučují s korálovcem bukovým, jedná se však velmi pravděpodobně o dva samostatné druhy. Hlavní rozlišovací znak představují ostny, jež jsou v tomto případě vodorovnější a zpravidla delší. Větvičky nejsou tak rozvětvené a celé plodnice jsou více shloučené.
Madé plodnice jsou zpočátku bílé, později bývají bělavě okrové. Dospělé exponáty dosahují v některých případech až 40 cm. Setkat se s nimi můžeme od konce srpna do listopadu, výjimečně i počátkem prosince.korálovec jedlový - Fotografie (4):
(Hericium flagellum)
Foto č. 21662
(Hericium flagellum)
Foto č. 16358
(Hericium flagellum)
Foto č. 10080
(Hericium flagellum)
Foto č. 10079  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.