Fotografie zvířat a přírody Wildlife and Nature Photos Natur Tiere und Umwelt Fotos Scientific and other languages


klouzek sibiřský (Suillus sibiricus)

klouzek sibiřský (Suillus sibiricus)
Jedlé houbyVzácné nebo chráněné houby
klouzek sibiřský
Český Krumlov, CZ
3.Září 2008


klouzek sibiřský:

Velmi vzácný druh klouzka, který se v ČR vyskytuje pouze na jediné zaznamenané lokalitě a v některých zemích Evropy dokonce chybí!
Je to druh rostoucí pod některými borovicemi s pěti jehlicemi ve svazku, především na vápencových podkladech.

Charakteristické znaky: Slámově žlutý klobouk s vrostlým červenohnědým vlákněním, v mládí bělavý plsťovitý závoj, červenavě vločkatý třeň, připomínající třeň klouzka bílého a narůžovělé zbarvení na bázi třeně.
Za vlhka bývají plodnice velmi slizké a sytě žluté.




Další fotografie:

klouzek sibiřský - Znaky hub

klouzek sibiřský - Znaky hub
(Suillus sibiricus)
Foto č. 12024

Fotografie č. 12023

Suillus sibiricus
klikněte pro zvětšení
fotky

  • V případě zájmu o publikační či reklamní použití fotografií kontaktujte přímo autora.
  • Fotografie z těchto stránek můžou posloužit k volnému prohlížení, jako školní pomůcky na školních výletech, k poznávání a určování krás naší přírody, nebo k přeposlání s vlastním vzkazem ve tvaru elektronické pohlednice.
  • Pokud byste měli nějakou otázku, zkuste se podívat do Všeobecných informací, jestli nenajdete svou odpověď zde.
Vyhodnocení fotosoutěže pro základní školy:

Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.