« předchozí | další »

Jeřáb mandžuský (Grus japonensis)

Jeřáb mandžuský - Foto č. 21205


PublikaceObjednat


ZOO Praha, CZ
9.Březen 2014


Jeřáb mandžuský:

Rozšíření: Asie
Prostředí: Vlhké louky, močály, rákosové porosty a další podobné biotopy
Délka: Do 150 cm
Rozpětí křídel: 220-250 cm
Hmotnost: 7-10 kg
Přibližná délka života: V divoké přírodě v průměru 30 let, v zajetí až 60 let.

Zajímavosti: Je silně vázaný na vodu, i hnízdo si staví ve vodě hluboké 0,5 m. Pro své kontrastní bíločerné zbarvení a půvabné zásnubní tance našel své místo ve výtvarném umění Japonska. Jeřábi žijí ve stálých párech po celý rok a obvykle setrvávají v páru do smrti jednoho z partnerů. Společně na začátku hnízdní sezony velmi úporně obhajují svá velká teritoria v mokřadech, na loukách či stepích. Oba partneři budují hnízdo z rostlinného materiálu. Samice snáší vždy pouze dvě vejce, v sezení na nich se střídají oba rodiče. Společně také pečují o vylíhnutá mláďata, kterým zprvu přinášejí potravu na špičce zobáku, odkud ji mláďata sezobávají. Mláďata běhají již brzy po vylíhnutí, rychle rostou a vzletná jsou ve 3 měsících. S rodiči zůstávají až do další hnízdní sezony.

Zdroj: http://www.zoopraha.czJeřáb mandžuský - Info na Wikipedie  • Fotografie pro publikování

    Stáhněte si fotografie pro posouzení kvalitya vhodnosti k předpokládanému použití. Online fotografie jsou k dispozici pro tisk do velikosti cca A4/300dpi. Větší velikost Vám zašleme na vyžádání.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít k soukromým (neveřejným) účelům. Sami stanovte cenu, jakou jste ochotni zaplatit. Peníze zašlete na účet č. 1059450/0300 nebo zaplaťte kartou. Děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.