Fotografie zvířat a přírody: Fotobanka Naturfoto.cz Wildlife and Nature Photos: PhotoBank NaturePhoto-CZ Natur Tiere und Umwelt Fotos: Fotobank Naturfoto-CZ Scientific and other languages: NaturePhoto-CZ


Hraboš polní (Microtus arvalis)

Hraboš polní (Microtus arvalis)
Hraboš polní
západní Čechy - 1985

Hraboš polní:

Jeden z našich nejběžnějších drobných savců. Svrchu bývá žlutošedý, šedohnědý nebo slabě narezavělý, naspodu obvykle šedobílý se žlutým nádechem. Důležitými určovacími znaky jsou menší silný ušní boltec (obvykle pod 11 mm) s hustým porostem krátkých chlupů a světlá, nepigmentovaná chodidla zadních končetin, jen výjimečně délkou přesahují 18 mm (nejčastěji 14,5-17,5 mm). Ocas dosahuje 30-40 % délky těla, oko je v průměru větší než 3 mm.


Další fotografie:

Hraboš polní s klíšťaty

Hraboš polní s klíšťaty
(Microtus arvalis)
Foto č. 11510

Hraboš polní

Hraboš polní
(Microtus arvalis)
Foto č. 11508

Fotografie č. 2972

Microtus arvalis
klikněte pro zvětšení
fotky

  • V případě zájmu o publikační či reklamní použití fotografií lze využít formulář pro objednání, nebo kontaktovat přímo autora.
  • Fotografie z těchto stránek můžou posloužit k volnému prohlížení,

    jako školní pomůcky na školních výletech

    , k poznávání a určování krás naší přírody, nebo k přeposlání s vlastním vzkazem ve tvaru elektronické pohlednice.
  • Pokud máte zájem o

    digitální fotoaparáty, digitální zrcadlovky nebo levnější Canon, Nikon, Olympus foto techniku

    , podívejte se do Fotobazaru.
  • Pokud byste měli nějakou otázku, zkuste se podívat do Všeobecných informací, jestli nenajdete svou odpověď zde.
Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.