« předchozí | další »

holubinka tmavolemá (Russula illota)

holubinka tmavolemá - Foto č. 17747


PublikaceObjednat
Nejedlé houby


Okolí Mladé Vožice
9.Srpen 2012


holubinka tmavolemá:

Holubinka tmavolemá představuje zajímavou holubinku, kterou charakterizují některé nepříliš typické znaky. Vyrůstá v jehličnatých i listnatých lesích, objevuje se zejména pod smrky, duby a buky a setkat se s ní můžeme od července do října.
K jejím nejtypičtějším znakům patří fialovorůžový odstín povrchu klobouku, který vytváří slizovitá vrstva a jež je patrný především u mladších plodnic, dále lupeny dospělých plodnic, které bývají hustě ozdobené hnědavě rezavými skvrnami, hnědofialově tečkované ostří a v neposlední řadě charakteristický pach dužniny připomínající směsici žluklého oleje a marcipánu.
Podobných holubinek u nás vyrůstá vcelku dost a jejich správné určování vyžaduje hodně zkušeností. Patří k nim například R. subfoetens, R. laurocerasi, R. fragrantissima a další.

Využití: Praktické houbaře tato holubinka neosloví, jelikož je nejedlá a navíc vypadá dosti nevzhledně.  • Fotografie pro publikování

    V případě zájmu o publikování fotografií můžete použít formulář - Objednávka nebo e-mail.

  • Fotografie pro osobní potřebu

    Fotografie, které jsou označené jako online, můžete použít pro soukromé účely. Jedinou podmínkou je, že se jedná o neveřejné použití. Cena je dobrovolná - stanovte ji podle svých možností a vlastního uvážení. Peníze můžete poslat na účet č.: 213637566 / 0600. Za jakoukoliv částku Vám děkuji. Jiří Bohdal
Objednávka
Ceník | Kontakt
Houbařské přednášky:
Houbařské přednášky

  Pro prohlížení fotografií doporučujeme celoobrazovkové zobrazení - klávesa F11.